Performance

Sandra Jõgeva: Stand-Up Tragedy!  Sandra Jõgeva on teinud tektipõhiseid performance`eid ehk nn stand up tragöödiaid alates 2011.a märtsist, debüteerides Kanuti Glidi traditsioonilisel lühivormide festivalil Made in Estonia Marathon etendusega “Kontaktimprovisatsioon/Kiss&Tell”. Tema etendustes saavad kokku eneseirooniline tekst universaalsetel, kõiki puudutavatel teemadel ja performance`ikunsti arsenalist pärit elemendid nagu kontseptuaalsed kostüümid, ihu külge õmmeldud silt litritest kirjaga “Lits” (“Kontaktimprovisatsioon”), tulevärk laval ja tulepuhumine. Sandra Jõgeva on oma eesti-ja ingliskeelsete stand up tragöödiatega esinenud Tallinnas, Tartus, Viinis, Dresdenis, Berliinis, Riias ja Kaunases.

Martiini Teekann: Tulevikus siiski pidada inimeste ja robotite jumalateenistusi eraldi

Tartu (heli-)/kunstnik Martiini vaatleb oma performance’is meie – inimeste ja meie naabrite, parimate sõprade – robotite vahelisi suhteid.

Kiwa Noid: Muusika, mis ei lase magada

Kunstnik ja neoist Kiwa küsib oma performance’iga, mis on muusikas sellist, mis ei lase magada.

Imelik Asukyl: Kuidas panna inimesi tantsima?

Tartu dj. ja melomaan Imelik Asukyl näitab, milliseid võimalusi pakuvad inimeste tantsitamiseks kõige käepärasemad plaadimängijad, kui sinna sisestada õige plaat ja keerata õiges suunas õiget nuppu!

Koreograaf ja multimeedik Taavet Jansen võtab tükike eesti popi ajalugu ja keerab selle nii aeglaseks,et tulemuseks on Eesti Pop 90’s  revisited witchhouse epic shit set, mis niidab oma  nõidusliku ämbiendi ja vaheda vikatiga nagu kõige hullem oleks veel ees.

◆ Kaliforniast pärit kunstnik Steve Vanoni 2012 Tour de Paterei Kultuuitolm Grand Championship” uurib jalgrataste hingeelu ja mehe kestvusvõhma mahtusid.